Odkazy

Zvukařina
midi

Forum

Napište co Vás napadne

Komentáře

Platba na svatýho Dyndy

14. 09. 2022 13:08


Odpovědět

audios kladné hodnoceni recenzenta (15) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Další, z Anglie. Opět špatně česky napsáno. Poslední dobou přibývají. Tenhle mi jeden den napsal, odepsal jsem, druhý den mi odpověděl a hned poslal stejný mejl jako první den, mají toho chudáci moc a ani neví, na co psali. Pořád se jednalo o jednu položku za 75 000,-, nepohrdnou ani věcmi za nižší cenu. Ptají se jestli je to k dispozici, kolik za to a jak je to staré. Není důležité, co se na to odpoví.

-----------------------------------------------------------------------

Jméno: Mr Stringer Mark Edward

Adresa domova: 10 Old canal walk, tipton, DY4 7QQ UK.,Potřebuji tedy vaše bankovní údaje, jako je tento níže, abych mohl okamžitě provést platbu na váš účetCelé jméno:

IBAN číslo:

Telefonní číslo:

Adresa domova pro vyzvednutí:Děkuji. Čekám na vaše bankovní údaje.

RE: RE: RE: RE: Studio reproboxy

31. 05. 2022 18:29


Odpovědět

alenkamartin kladné hodnoceni recenzenta (17) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Úplně s Vámi souhlasím. Jen se mi líbí, že zde pan Zdeno upozornil na nesmysly ohledně nabízených monitorů. Vytahovat jejich přednosti právě na jejich zvukových "hrbech" není zrovna moc šťastné. Přeji Vám vše dobré!

RE: RE: RE: Studio reproboxy

31. 05. 2022 15:00


Odpovědět

Kubrak kladné hodnoceni recenzenta (5) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Ja samozrejme chapu, jak jste to myslel, ale to jak jsou veci produkovany, nahrany, smichany a zmasterovany zdaleka nezavisi jen na pouzitych studiovych monitorech...

Zavisi to samozrejme i na dostupne technice, ale take, a to nejvice, na lidech.

A toto je bazar a studia zde budou tezko neco nakupovat, ledaze by chtela nejake vintage veci. Ponejvice zde budou nakupovat amateri a poloprofesionalove a u tech muze byt s otazkou, zda by vubec slyseli rozdil mezi ´studiovym´ a studiovym monitorem. Ja pred lety kupoval sluchatka a prodavajici mi dal poslechnout sva nova o tridu lepsi a bez muceni priznam, ze jsem neslysel nejmensi rozdil.... :-(

RE: RE: Studio reproboxy

31. 05. 2022 12:23


Odpovědět

alenkamartin kladné hodnoceni recenzenta (17) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

"Je Trabant auto? Je. Je Jaguar auto? Je.

No a podobne je to s monitory, ale nikoliv se studiovými !!! Studiový monitor nemůžete prezentovat tak, jak píše pan Zdeno: "... že jedny hrají více ve vyšších středech, jiné mají tlustý zvuk, další hutný bas, jiné zase jiskřivé výśky atd." Studiový monitor je, že nehrají jedny ve vyšších středech, druhé nemají tlustý zvuk, další nemají hutný bas, jiné nemají zase jiskřivé výšky. Jinak přeji vše dobré!

RE: Studio reproboxy

30. 05. 2022 08:44


Odpovědět

alenkamartin kladné hodnoceni recenzenta (17) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

"Nerozumím v inzerátech na studio reproboxy popisům, že jedny hrají více ve vyšších středech, jiné mají tlustý zvuk, další hutný bas, jiné zase jiskřivé výśky atd. Doprdele, pokud studiový reprobox nehraje naprosto lineárně bez jakéhokoliv zvlnění kmitočtové charakteristiky, tak takový střep snad v jakémkoliv studiu nemá co dělat ne? To je potom max tak spotřební elektronika a monitor pro něco, co nemá interní repra, ale není to rozhodně studio monitor." - Naprosto s Vámi souhlasím. Děkuji za komentář.

Andy

26. 05. 2022 21:59


Odpovědět

ptesar kladné hodnoceni recenzenta (2) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Andy F. už není mezi námi :-(

RE: Studio reproboxy

07. 04. 2022 08:41


Odpovědět

Kubrak kladné hodnoceni recenzenta (5) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Je Trabant auto? Je. Je Jaguar auto? Je.

No a podobne je to se studiovymi monitory. Kolik asi tak je lidi, kteri maji na to, aby si poridili monitory, ktere davaji 20-20k +-0.1 dB, perfektne osetreny poslechovy prostor a maji netopyri usi?

Studio reproboxy

23. 03. 2022 15:08


Odpovědět

zdeno kladné hodnoceni recenzenta (1) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Nerozumím v inzerátech na studio reproboxy popisům, že jedny hrají více ve vyšších středech, jiné mají tlustý zvuk, další hutný bas, jiné zase jiskřivé výśky atd. Doprdele, pokud studiový reprobox nehraje naprosto lineárně bez jakéhokoliv zvlnění kmitočtové charakteristiky, tak takový střep snad v jakémkoliv studiu nemá co dělat ne? To je potom max tak spotřební elektronika a monitor pro něco, co nemá interní repra, ale není to rozhodně studio monitor.

Používám 1,5m vysoké Visatony s tloušťkou přední stěny 12cm a dvoukomorovým systémem a mají přenos 20 Hz - 25kHz se zvlněním 0,1dB a nestačím se občas divit, co všechno je na nich slyšet. U kvalitních CD lze detailně a čistě slyšet např i octaver použitý na baskytaru (M. Knopfler) nebo člověk má i prostorový pocit, že je na živém koncertě (nejnovější 2-CD The Eagles), nicméně na většině homestudio a zejména českých nahrávek je vždy nějaká frekvence zbytečně moc a jiná chybí, pak to jako celek zní divně a tyto nahrávky rovnou vyhazuju, i když muzika je to třeba dobrá. Protože je namixovaná na vyrovnání zvlnění u nekvalitních repro...

Hodnoceni inzeratu

26. 01. 2022 20:56


Odpovědět

TONER kladné hodnoceni recenzenta (67) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Kam se ztratilo pole na cislo inzeratu kdyz hodnotim prodavajiciho?

RE: RE: RE: MPC 2500 help wanted

11. 01. 2022 17:42


Odpovědět

kralcitron kladné hodnoceni recenzenta (5) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Oboje vyřešeno.. Díky

RE: RE: MPC 2500 help wanted

11. 01. 2022 07:14


Odpovědět

kralcitron kladné hodnoceni recenzenta (5) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Kryt právě sedí perfektně (ostatní spínače, šroubky) a drážky na kolečku jsem taky zkoumal. Asi budu muset zatlačit. Nebo mě napadlo celou součástku odpájet, nasadit koleso mimo desku a připájet zpět, ale to se mi nechce, přijde mi to jako příliš složitá operace. Díky anyway.

RE: MPC 2500 help wanted

10. 01. 2022 21:01


Odpovědět

Enson kladné hodnoceni recenzenta (8) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Ahoj,pár MPC už jsme rozebral (včetně MPC 2500). První věc co je nutná je antistatická ochrana, když se něco takového dělá. Šahat někam rukou a tahat šroubek se může vymstít, takže opatrně. :) Jestli si dobře pamatuju, tak MPC 2500 má takové vysoké jog wheel a tam ten problém bývá v usazení krytu. Musí být nasazený a utažený opravdu správně. Je potřeba zkontrolovat, jestli to správně sedí ve všech tlačítkách atd. Pokud by tom přes to nešlo, tak je prostě špatně usazené jog wheel. Ten enkodér by měl mít výstupek a jog wheel také, takže by to mělo zapadnout správně + se mysí použít přiměřená síla. U MPC 2000 XL se i trochu prohla deska, aby tam jog wheel správně zapadnul ,) Good luck!

MPC 2500 help wanted

09. 01. 2022 18:57


Odpovědět

kralcitron kladné hodnoceni recenzenta (5) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Ahoj,

není tu někdo, kdo má zkušenosti s opravami MPCs? Otevřel jsem to své, chtěl jsem ho vyčistit, a teď mám dva problémy.1. někam dovnitř mi zahučel jeden šroubek. To bude ok. MPC rozeberu a šroubek najdu - snad :-)2. Jog wheel - sundal jsem to plastové šedé kolečko ze samotné součástky na boardu a teď když nandám zpět hlavní kryt, drhne mi jog wheel o spodní stranu krytu. Jako kdyby to kolečko nebylo správně nasazené, ale už jsem to zkoušel několikrát a nic mě nenapadá. Nechci na to moc tlačit, abych nenakřápl desku.Víte někdo?

Předem díky za konstruktivní komentáře :-)

Více barev na klávesovém nástroji

01. 01. 2022 17:47


Odpovědět

alenkamartin kladné hodnoceni recenzenta (17) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

https://www.youtube.com/watch?v=5anrs_bHMpk

Polysound

16. 12. 2021 13:31


Odpovědět

mkoflik kladné hodnoceni recenzenta (0) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Mohl bych pozadat pana Polysounda, aby na midi prestal tocit tech pet inzeratu co dve hodiny?

Domorobo CZ syntezator 80ta leta.

29. 11. 2021 23:06


Odpovědět

TI5AD kladné hodnoceni recenzenta (16) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Netusil by nekdo o co se jedna? Mozna nejaky projekt z Radioamatera? Ptal jsem se par lidi vcetne id Najvrtson z czechkeys blogu a bohuzel nikdo netusi. Funkcni je zatim pouze castecne. Za jakekoliv info predem diky! https://postimg.cc/gallery/47tCrzg

RE: RE: dlouhé inzeráty

15. 06. 2021 15:33


Odpovědět

Byyn kladné hodnoceni recenzenta (21) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Je to super, díky moc!

RE: dlouhé inzeráty

15. 06. 2021 14:41


Odpovědět

admin kladné hodnoceni recenzenta (4) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

texty jsou upravené na úvodní straně a v kategoriích na maximální výšku 150px, delší elaboráty si můžete přečíst na detailu inzerátu. Fotografie jsou upravené na maximální výšku do čtverce, opět větší fotografie je na detailu nebo po rozkliku.

Připravujeme novou verzi se spoustou vychytávek a zjednodušení, s mobilní verzí atd. jen to asi ještě bude chvíli trvat :) tak držte palce

dlouhé inzeráty

10. 06. 2021 11:32


Odpovědět

Byyn kladné hodnoceni recenzenta (21) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Pro admina: nestálo by za úvahu dát jednotlivým inzerátům na výpise fixní výšku (nebo omezit počet znaků pro zobrazení v seznamu) s tím, že kdo by měl zájem o více informací, zobrazil by si plné znění v detailu inzerátu, případně rozklik "více" v rámci seznamu (nebo v modalu)?Myslím, že se dá řešit přes CSS/JS v řádu jednotek minut - pak by se nezvedal tlak těm, kteří každý den koukají na textařské umění nebo kilometrové copy/paste popisy a třeba by to ušetřilo i spoustu hejtů... (a taky by se výpisy trochu zkompaktnily). Asi by s tím souviselo i nějaké ošetření poměru stran a maximální výšky vkládaných fotek, ale to není zase tak častý problém a dá se s tím žít :)

Muzikus - zachraňte prosím tištěné vydávání časopisu Muzikus

06. 06. 2021 07:32


Odpovědět

alenkamartin kladné hodnoceni recenzenta (17) / záporné hodnoceni recenzenta (0)

Cituji: "K naší velké lítosti musím na tomto místě sdělit, že i Muzikus dostal během těch nekonečných měsíců nepěkně na frak. Když dva dny po vytištění celého nákladu zavřou nejen prodejny s hudebními nástroji, ale i další místa, kde se Muzikus prodával, je to dost těžká rána. A když taková situace během roku nastane třikrát, tak to už pořádně bolí. Přičteme-li inzerující výrobce hudebních nástrojů, kteří museli omezit výrobu, a tedy i výdaje na reklamu, stává se bitva o přežití tak dlouhého období, kdy výdaje stále převyšují příjmy, téměř prohranou. A protože nespadáme v rámci státní pomoci do žádné z ohrožených kategorií (jak málo by nám stačilo z oněch 400 miliard), rozhodl jsem se vydávání tištěného Muzikusu po třiceti letech říjnovým číslem ukončit."http://www.muzikus.cz/casopis-muzikus/
banner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace