Odkazy

Zvukařina
madmaverick

madmaverick

Jméno: Marek
Hodnocení uživatele: kladné hodnocení uživatele (3) / záporné hodnocení (0)
Datum registrace: 11. 09. 2018 10:23
E-mail: madmaverick (zavináč) email.cz
Web: https://madmaverick.bandcamp.com/

Aktivní inzeráty uživatele

Hodnocení uživatelů

Yamaha FB-01 - prodáno

21. 09. 2021 21:18  |  Querd

Fajn domluva. Spolehlivý kupující. Děkuji a doporučuji též ostatním!

Hodnocení: kladné hodnocení (1)

04. 12. 2019 19:58  |  tomaselem

Vstřícnost a ochota, skvělá komunikace, vše proběhlo přesně dle dohody. Jednoznačně doporučuji.

Hodnocení: kladné hodnocení (1)

Hohner String Melody II

03. 11. 2018 09:15  |  kashmir

Vše dle dohody, perfektní domluva i samotné předání, díky!

Hodnocení: kladné hodnocení (1)

Diskuze uživatele

25. 12. 2023 22:57  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

D-50 je klasika, za tuhle castku ma nekdo neskutecny pomer radost/cena a krasne vanoce. Skoda, ze na to nemam misto, ale treba nekdy dojde na D-550ku do racku.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

21. 11. 2023 15:14  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Mám BSII už nějakých 10let a je to bohužel vlastnost.. postupně takhle praskají a rozpadají se všechny krytky knobů, Novation zvolili dost špatný materiál. Což nic nemění na tom, že nástroj jako takový je naprosto skvělý a při každé příležitosti ho rád doporučuji.

A cenu pochopitelně určuje prodávající.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

25. 04. 2023 22:14  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Ono Korg vs Roland, je tam rozhodně dosti rozdilný zvuk a i přístup. Z vyjmenových mám Polysix (a Poly800 jsem zkoušel, má ho soused nedaleko) a ten zvuk je prostě průbojnějši a jednodušeji se prosadí v živém hraní / v kapele. Juno zase krásně sedne do studiového mixu s minimálním ořezáváním / processingem. A proč lidi jdou spíše po Rolandech? Dělá to ten legendární stereo-chorus a vyloženě jednoduše se s tím pracuje. I nejjednodušší zvuk se zapnutým chorusem zní instantně příjemně a každý to hned slyší a chce.

Hodnocení komentáře: (3) / (0)

25. 04. 2023 13:34  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Zdravím,

pokud nepočítám barvy kdy je vytažený filtr do oscilace, tak z osobní zkušenosti mi zní Alpha zvukově blíž k 6/60 než zmíněná 106ka. + Pochopitelně Alpha má mnohem větší možnosti co se týče zvuku a hraní jako takového (např. vlastní LFO na PWM atd., přes midi možnost využít aftertouch, dynamiku).

Rozhodně doporučuji.

Hodnocení komentáře: (1) / (0)

31. 03. 2023 14:40  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Zdravím,

Synthchaser dělal k tomuto typu video, rozbor, povídání atd.. Může být nápomocné k případné opravě.

https://www.youtube.com/watch?v=1vlz5vWtwcE

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

K1

01. 12. 2022 13:21  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Dobrý den Vám přeji.

Vyzkoušet i sluchátkový výstup (ať se eliminuje možnost vadného line out výstupu), vyzkoušet jestli lze ovládat přes midi (ať se eliminuje vada klaviatury).

Pak mě napadá, co Vám ukazuje displej, dá se listovat normálně zvuky / presety atd.? Může být i komplet mrtvá interní baterie.. Pokud i tohle je v pořádku, tak to vypadá na vadu vážnějšího charakteru a u tohoto nástroje asi nerentabilní oprava.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

22. 11. 2022 14:25  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Zdravím pane,

ano vím. U Vemie jsem doufal, že se ukáže, Peter má jednu 50ku ještě na skladě, ale nedali ji k prodeji. Ta 60 byla už mimo můj dosah (když jsem přičetl daně, poplatky, náklady na spolehlivou dopravu atd..) ale souhlasím - byla to fér nabídka.

5100 z Mnichova jsem zaznamenal a přemýšlím o tom. SY-2 mám (a používám pravidelně) a souhlasím - kapesní GX-1 solo s úžasným "hudebním" zvukem.

Ceny se nesníží a na půdě se nenajde, jsem realista :) Ale opět jsem to zkusil, jestli se náhodou lokálně někdo nenajde, kdo by byl ochoten pustit do dobrých rukou :).

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

18. 04. 2022 17:23  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Dobrý den i Vám,

děkuji moc za názor. Ono tón a zvuk nástrojů je subjektivní věc. Mě osobně Moog D zas tolik nikdy nebral a třeba Omni co zmiňujete, tak (opět moje subjektivní věc) Logan String Melody II co mám, je mi zvukem přijemnější.

Co se týče teploty a celkově ladění, tak reálně CS jsou stabilnější a podstatně méně háklivé na teplotu oproti ostatním analogům (a to nejen z té doby), protože nepotřebují převodník z lineárního na exponenciální napětí, který je často zdrojem problémů. Moje zkušenost je, že CS15D jsem naladil více jak dva roky zpátky a od té doby na to nesáhl a vůbec se to nehlo zatímco jiné nástroje (třeba zmíněný Moog) je třeba i jen za jednu večerní seanci několikrát lehce srovnat.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

17. 04. 2022 13:48  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Ano je to tak, CS jsou (minimalně pro mě) nejvýše ze všech analogů, ale vidí to tak i dost dalších a ceny jsou vyloženě extrémní.

S Petrem se známe a bavili jsme se, ale i on říká to samé (a to co už nějakou dobu dělám) - hlídat reverb a doufat. :)

Já osobně mám nastavené rozpočty na nástroje (a software) velice nízko a většinu nástrojů co používám jsem pořídil velice rozumně a zároveň pořizuji jen to, co dlouhodobě vím, že plně využiji (nechci být sběratelem s plným studiem a jen na to koukat). Ale tohle je pro mě výjimka, protože jak píši - CS jsou srdcovka.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

16. 04. 2022 10:34  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Dobrý den, děkuji i Vám.Jasné, naprosto Vaší poznámce rozumím. Také mám většinu nástrojů ze zahraničí, ale prostě jsem to chtěl zkusit i tady, protože vyskytují se zde občas velice zajimavé věci a zároveň i lidé ke kterým lze mít 100% důvěru. O skvělé ceně jsem nepsal, na to už je cca 10+ let pozdě, je to o prodávajícím a jeho rozhodnutí a já mohu pouze říct ano nebo ne (pokusy licitovat nebo smlouvat jsou mi proti srsti).

A "podmínky" jsem napsal myslím úměrně nástroji a jeho potencionální ceně a s vědomím, že pokud by jakýkoliv custom IG nebo YM chip nefungoval, tak je to další dlouhá, složitá a drahá cesta to dát dokupy.

DX5 je krásná záležitost, přeji spoustu muziky a zábavy (a mě zatím DX7 stačí :) )Hezký den.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

banner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace