Odkazy

Zvukařina
Koupím Yamaha CS-50 (nebo teoreticky CS-60)

Druh inzerátu: Hledám

Koupím Yamaha CS-50 (nebo teoreticky CS-60)

22. 11. 2022 10:27  |  Hodnocení inzerátu: kladné hodnocení inzeratu (1)  |  Komentářů: 16

Krásný dobrý den všem místním muzikantům.
Dospěl jsem pomalu do věku a stádia, kdy skutečně vím, že chci pro svou hudbu a projekty pořidít tento absolutní etalon expresivity a zvuku.

Pokud jste vlastníkem tohoto nástroje a cítite, že je u Vás nevyužit, tak bych měl seriózní zájem o koupi. Prodávajícímu i případně prokáži můj repertoár, co dělám a na čem se podílím, pro potvrzení, že nástroj bude skutečně používán jak se patří (rozhodně to nechci na nějaké trapné instagram klipy nebo zvukové efekty přes ring modulátor).

Cena rozumnou dohodou dle stavu, servisní historie atd.. Reálně mi na vzhledu nějak extra nezáleží, zásadní je funkčnost.
Případně jsem schopen nabídnout jako výměnu s mým doplatkem Moog MG-1 (servisovaný a ve výborném stavu).
Budu vděčný i za tip, pokud víte o někom, kdo by byl ochotný k prodeji.

Kontakt poprosím emailem.

Děkuji.

ID inzerátu: 232926
Inzerent: madmaverick  |  Hodnocení uživatele: kladné hodnoceni recenzenta (3) / záporné hodnoceni recenzenta (0)
E-mail: madmaverick (zavináč) email.cz
Cena: Dohodou CZK

Komentáře

RE: Nabídky

Odpovědět

22. 11. 2022 14:25  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Zdravím pane,

ano vím. U Vemie jsem doufal, že se ukáže, Peter má jednu 50ku ještě na skladě, ale nedali ji k prodeji. Ta 60 byla už mimo můj dosah (když jsem přičetl daně, poplatky, náklady na spolehlivou dopravu atd..) ale souhlasím - byla to fér nabídka.

5100 z Mnichova jsem zaznamenal a přemýšlím o tom. SY-2 mám (a používám pravidelně) a souhlasím - kapesní GX-1 solo s úžasným "hudebním" zvukem.

Ceny se nesníží a na půdě se nenajde, jsem realista :) Ale opět jsem to zkusil, jestli se náhodou lokálně někdo nenajde, kdo by byl ochoten pustit do dobrých rukou :).

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

Nabídky

Odpovědět

22. 11. 2022 12:56  |  bodyia kladné hodnocení (66) / záporné hodnocení (0)

Teď se jedna CS60 prodala na Vemii po spoustě příhozů za 5600GBP, což je po započtení provize a DPH kolem 8600€ a to mi přijde být jako dost dobrá cena. Na Kleinanzeigen je CS50 za 5100€ (a druhá za 7990:), tady na midi SY2 za 1k (mám SY1 a je to moc pěkný; ohromně tvárnej zvuk, součástkově vychází z jednoho hlasu GX1, předchůdce CS80).

Tj možnosti jsou a nějak nevěřím, že se ceny sníží nebo že se najde zapomenutej kousek na půdě někde.. Osobně bych moc neotálel.

Hodnocení komentáře: (1) / (0)

RE: Dobrý zvuk, ale...

Odpovědět

18. 04. 2022 17:23  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Dobrý den i Vám,

děkuji moc za názor. Ono tón a zvuk nástrojů je subjektivní věc. Mě osobně Moog D zas tolik nikdy nebral a třeba Omni co zmiňujete, tak (opět moje subjektivní věc) Logan String Melody II co mám, je mi zvukem přijemnější.

Co se týče teploty a celkově ladění, tak reálně CS jsou stabilnější a podstatně méně háklivé na teplotu oproti ostatním analogům (a to nejen z té doby), protože nepotřebují převodník z lineárního na exponenciální napětí, který je často zdrojem problémů. Moje zkušenost je, že CS15D jsem naladil více jak dva roky zpátky a od té doby na to nesáhl a vůbec se to nehlo zatímco jiné nástroje (třeba zmíněný Moog) je třeba i jen za jednu večerní seanci několikrát lehce srovnat.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

Dobrý zvuk, ale...

Odpovědět

18. 04. 2022 15:31  |  zdeno kladné hodnocení (1) / záporné hodnocení (0)

Tento nástroj jsem měl možnost v praxi otestovat kdysi na taneční letní noci na Vysočině, zvuk super, ale ne že by mi z toho běhal mráz po zádech jako třeba z ARP Omni nebo Minimoogu D. Velmi příjemný zvuk a pasoval parádně do tanečního repecu 70/80 let. Problém ale byl se změnou teploty od pařáku v podvečer až po pár nad nulou k ránu - tak jak se to postupně rozlaďovalo, to byl celkem dost velký průser a občas úplně nepoužitelné. Nástroj tehdy nový zakoupilo ROH v ČSAD Velké Meziříčí pro svoji kapelu na plesy/poutě/estrády po celé Vysočině, asi byl jediný v ČR...

Hodnocení komentáře: (1) / (0)

RE: RE: Yamaha CS 50

Odpovědět

17. 04. 2022 18:38  |  KEYSTUDIO kladné hodnocení (10) / záporné hodnocení (0)

Tá cenová ponuka na Willaben je asi najvyššia v EU.

Hodnocení komentáře: (1) / (0)

RE: RE: YAMAHA CS 50

Odpovědět

17. 04. 2022 13:48  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Ano je to tak, CS jsou (minimalně pro mě) nejvýše ze všech analogů, ale vidí to tak i dost dalších a ceny jsou vyloženě extrémní.

S Petrem se známe a bavili jsme se, ale i on říká to samé (a to co už nějakou dobu dělám) - hlídat reverb a doufat. :)

Já osobně mám nastavené rozpočty na nástroje (a software) velice nízko a většinu nástrojů co používám jsem pořídil velice rozumně a zároveň pořizuji jen to, co dlouhodobě vím, že plně využiji (nechci být sběratelem s plným studiem a jen na to koukat). Ale tohle je pro mě výjimka, protože jak píši - CS jsou srdcovka.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

reverb

Odpovědět

17. 04. 2022 10:27  |  TI5AD kladné hodnocení (16) / záporné hodnocení (0)

sledujte reverb, ceny nebývají zase až tak vyšroubované jako u těch pár výstavních ležáků... https://ibb.co/4TQttw3

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

RE: YAMAHA CS 50

Odpovědět

17. 04. 2022 10:19  |  Berger kladné hodnocení (2) / záporné hodnocení (0)

Ježišikriste, to jsou pálky, no kristovanoho!!! Vůbec se nechci vnucovat mezi skutečné znalce starých nástrojů, tím tedy rozhodně nejsem, ale určitou fascinací trpím i já, jen jsem si zkrátka myslel, že jakýmsi vrcholem gearu je třeba Andromeda, nebo nějaký pořádný kus Oberheima...Chápu, že staré a funkční nástroje mají svou cenu, jen jsem cenami hodně překvapen, asi proto, že nijak zvlášť je nesleduji a tudíž jsem mimo. Co zkusit Petra Souška? On má také jistou "analogovou úchylku" a dost velký přehled, co se kde šustne, i když si myslím, že zájemce si to už asi sám dost podrobně vygůglil, takže...Úspěch při hledání i dobré koupě přeje uživatel, který se hodně kroutil při ceně 400E za Kontakt:-) Ale při součtu cen za různé knihovny a pořádně výkonný PC, by na tuhle Yamažku babičku už také měl :-)Fakt přeji, ať pochodíte, znám ten orgasmus ve chíli, kdy rozbalíte to, po čem se touží!

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

RE: Yamaha CS 50

Odpovědět

16. 04. 2022 11:50  |  bond007 kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Update: inzerát, o kterém jsem se zmiňoval, se v aktualizované podobě opět objevil. Pokud byste si tedy chtěli svou sbírku doplnit o vskutku jedinečné exempláře, zde dávám odkaz: https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/sammlungsaufloesung-analog-vintage-synthesizer-561264913/

Hodnocení komentáře: (3) / (0)

RE: For inzert

Odpovědět

16. 04. 2022 10:34  |  madmaverick kladné hodnocení (3) / záporné hodnocení (0)

Dobrý den, děkuji i Vám.Jasné, naprosto Vaší poznámce rozumím. Také mám většinu nástrojů ze zahraničí, ale prostě jsem to chtěl zkusit i tady, protože vyskytují se zde občas velice zajimavé věci a zároveň i lidé ke kterým lze mít 100% důvěru. O skvělé ceně jsem nepsal, na to už je cca 10+ let pozdě, je to o prodávajícím a jeho rozhodnutí a já mohu pouze říct ano nebo ne (pokusy licitovat nebo smlouvat jsou mi proti srsti).

A "podmínky" jsem napsal myslím úměrně nástroji a jeho potencionální ceně a s vědomím, že pokud by jakýkoliv custom IG nebo YM chip nefungoval, tak je to další dlouhá, složitá a drahá cesta to dát dokupy.

DX5 je krásná záležitost, přeji spoustu muziky a zábavy (a mě zatím DX7 stačí :) )Hezký den.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

banner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace