Odkazy

Zvukařina
Roland VR730

Druh inzerátu: Nabízím

Roland VR730

17. 01. 2021 11:13  |  Hodnocení inzerátu: kladné hodnocení inzeratu (0)  |  Komentářů: 14

Emulace Hammond, trans. varhan, stringy, pady, dechy, mono a poly synth. Dynamická Hammond klaviatura - specialita, zcela něco jiného než hrát Hammondy na synťák. Nový, použitý na nahrání jednoho CD v domácím studiu.

ID inzerátu: 222698
Inzerent: vitezslavjirik  |  Hodnocení uživatele: kladné hodnoceni recenzenta (0) / záporné hodnoceni recenzenta (0)
Region: Severní Morava
E-mail: vitezslav.jirik (zavináč) email.cz
Telefon: 722167673
www: https://www.roland.com/us/products/v-combo_vr-730/
Cena: 20000,- CZK

Komentáře

na margo CRUMAR

Odpovědět

19. 01. 2021 19:33  |  jansev kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

Andrea Agnoletto, Guido Scognamiglio - autoři softvéru VB3 pro digitální aplikáci fonických kol z orig. mechanických hammondů.

Jeden Guido (Neo-ventilator) je Němec), druhý Guido (fyCrumar - MOJO, gsi-burn a jiné) je Ital.

Aby tí Guidové nedělali chaos, není to omyl, tak jsem ještě přidal informaci- je to jmenná zhoda pouze. Možná to někoho, kdo má rád hammond, bude zajímat.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

RE: RE: dynamická hammond klaviatura

Odpovědět

19. 01. 2021 12:54  |  jansev kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

Tento -gsi burn- je crumary, zmiňovaný nástroj MOJO ho už má "v sobě"....Parametry jsou ty samé, jako ve varhanách, konstruoval a nastavil to konstruktér varhan (Guido ((Italy)) - je to to samé. Krom jiného se tím dá MOJO programovat.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

RE: dynamická hammond klaviatura

Odpovědět

19. 01. 2021 08:34  |  vitezslavjirik kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

Takovou dynamickou Hammond klaviaturu má např. zde nabízený Roland VR730. Co se týče leslie mohu nabídnou toto: https://en.audiofanzine.com/rotary-speaker-simulator/genuine-soundware-gsi/burn/user_reviews/ (možná lepší než Ventilator). Má rovněž elektronku na overdrive - klasický přebuzený zvuk Deep Purple (Lord) či Uriah Heep (Hansley).

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

18. 01. 2021 19:13  |  jansev kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

Objevil jsem ještě v popise "UHL", že rotor LESLIE je simulovaný pomocí Neo.ventilator II, což je aparát od Němce Guido Kirsch, jsou tam okopírované průběhy a parametry LESLIE 122. (elektronika aparátu je vložená do UHL ). Měl jsem to, mnoho hráčů to používá k nástroji klon Hammond a přemostí tak vnitřní simulaci LESLIE - je to velmi dobré. Byly ale vyrobené už asi 3 typy, tak nevím, co přesně tam konstruktér do UHL vložil. Na externím Neo.ventilator se např. dá nastavovat průběh horny a basového repro zvlášť (rychlost otáčení, anebo synchro), rychlost fast, slow, brzda - brake, vzdálenost snímacího páru mikrof. od LESLIE boxu, atď., je ale otázkou, co se dá z toho ovládat z panelu UHL. Samostatný aparát je velmi dobrý a dá se na něm (na rozdíl od orig Leslie) nastavovat a měniť vše, co se týká LESLIE...mohu jen a jen doporučit bez ohledu na to, co je zrovna v nástroji, který má muzikant zrovna k dispozici. Je to ale dost přeceněné, drahé, ale dobré. Vyrábí se k tomu také přepínač na podlahu, potom jsou ruce volné ke hře a nemusí se šmátrat kolem dokola po panelu varhan a spouštět neovent. ručně.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

dynamická hammond klaviatura

Odpovědět

18. 01. 2021 15:28  |  vitezslavjirik kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

dynamickou Hammond klaviaturou se rozumí waterfall klaviatura - čtvercová, bez ostrého přesahu jak to je na klavírních nebo synťákových klaviaturách, aby šly dobře hrát glissanda. Dynamika (hlasitost v závislosti na rychlosti úhozu) je při hraní varhan vypnutá, plná hlasitost včetně percussions (ťukání Hammondek) je již při sebemenším stisknutí klávesy (<1 mm) - stačí se téměř pouze klávesy dotknout. Při hraní pián, stringů, dechů a synťákových zvuků se klávesnice automaticky přepne do úhozové dynamiky. která je nastavitelná v několika krocích. Pokud se hrají organové zvuky např. s piánem nebo smyčci, úhozová dynamika funguje stejně, tzn. u varhan je vypnutá a navíc stačí se klávesy dotknout, aby hrála, nemusí se zmáčknout, a u stringů se musí zmáčknou celá hloubka, přičemž podle rychlosti úhozu je zvuk hlasitější nebo tišší.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

18. 01. 2021 15:11  |  KAYKO kladné hodnocení (5) / záporné hodnocení (0)

Jasne, presne tak to vnimam aj ja

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

"Uhl"

Odpovědět

18. 01. 2021 15:08  |  jansev kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

Nuž, tyto varhany, to je přesně ten případ, že nevíme, co všechno se dá najít a kde. Nesetkal jsem se s tím, ani s hodnocením z nezávislého zdroje, jen konstruktér popisuje ideální obraz nástroje, co ještě neznamená, že v realitě je tomu tak. Videa mne neoslovili, jediné, co mohu říci, že z foto a popisu vlastně nevznikne žádný závěr, je nutné to mít pod rukama a na poslechu...

Maličkost, která mne trochu, opravdu jen trochu, pozastavila, že displej je mimo zorné pole hráče (na levé straně). Táhla pro pedál jsou tři, obvykle stačí dvě- - ale to třetí je pravděpodobně sustain.

Ovšem velmi povzbudivé je, že konstruktér garantuje výslovně FATAR klaviaturu waterfall a ještě odlehčenou, čili ještě o něco rychlejší, jako je standart, tedy to je to, co by se mělo nacházet v podobných klonech Hammondu orig. - ta zvýšená rychlost může být i nevýhoda, protože klávesy mohou spouštět občas nechtěně, při méně přesném umístění akce prstů. Ale "špinavá" hra na hammondech je jaksi přirozená - záleží na repertoáru...

Závěrem, bohužel, nedá se říci nic více, jen to, že cena 3500€ je hrozivá...

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

To jansev

Odpovědět

17. 01. 2021 21:54  |  KAYKO kladné hodnocení (5) / záporné hodnocení (0)

Velmi pekne dakujem za podrobnu odpoved. Poskusam aj dalsie znacky, ako sa hovori, vsetko spozname v porovnani.Ano MOJO, som uz pozeral, vyzera dobre.

Este by ma zaujimal Uhl:

https://www.amazona.de/test-uhl-x4-e-orgel-interview-wolfgang-uhl/

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

Tohle MOJO

Odpovědět

17. 01. 2021 21:15  |  jansev kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

zdá se, lépe vystihuje nástroj...https://youtu.be/ZPvzVIm60rY

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

a tohle je to MOJO,

Odpovědět

17. 01. 2021 21:04  |  jansev kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

K dokreslení naši debaty - vzpomínám velmi rád, kdybych si měl opět vybrat, tak neváhám a zase totéž, ale nástroj je už několikrát inovovaný, samozřejmě k dobrému.https://youtu.be/Na771I_eUmU

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

banner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace