Odkazy

Zvukařina
Lil Erebus Help Needed!

Druh inzerátu: Ostatní

Lil Erebus Help Needed!

21. 10. 2019 18:24  |  Hodnocení inzerátu: kladné hodnocení inzeratu (0)  |  Komentářů: 6

Viděl jsem tu nedávno někoho inzerovat sestavený tento krásný DIY projekt. Rád bych poprosil o radu. Sestrojil jsem malého Ereba, kontrolní měření byla v pořádku, ale po zapojení i funguje pouze Echo a bliká dioda u LFO. Buď je něco špatně s MIDI nebo s oscilátory.

Neporadil by někdo zkušenější, co vyzkoušet, případně kde provést další kontrolní měření, abych zjistil, kde by mohla být chyba? Za jakoukoliv radu budu vděčný.

ID inzerátu: 210084
Inzerent: Stardust  |  Hodnocení uživatele: kladné hodnoceni recenzenta (0) / záporné hodnoceni recenzenta (0)
Region: Praha
E-mail: s.segi (zavináč) seznam.cz
Telefon: 731 483188

Komentáře

RE: RE: RE: RE: RE: Dotaz

Odpovědět

23. 10. 2019 01:14  |  bodyia kladné hodnocení (58) / záporné hodnocení (0)

Jestli byl IC obracene, tak pravdepodovne bude mrtvej, zkus dat novej na jeho misto.

Hodnocení komentáře: (1) / (0)

RE: RE: RE: RE: Dotaz

Odpovědět

22. 10. 2019 16:13  |  Stardust kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

To vypadá jako hromada práce :-) Doufal jsem, že se mi nějak podaří zúžit okruh, kde hledat. Zjistil jsem, že byl jeden IC obráceně, takže teď hrajou oba oscilátory a funguje filtr, což je super. Horší je, že jsou skoro neslyšné, kdybych všechno nevytočil na max ani nevím, že to hraje. Každopádně dík, snad to nějak půjde.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

RE: RE: RE: Dotaz

Odpovědět

22. 10. 2019 09:34  |  bodyia kladné hodnocení (58) / záporné hodnocení (0)

Zkus klasickou analytickou metodu - zkontrolovat pájenou stranu, jestli někde nejsou zkraty nebo naopak něco nezapájenýho, vyndat integráče u objímek a proměřt, jestli k nim jde správné napájecí napětí. Když tohle bude ok, tak prověřit, jestli všechny hodnoty rezistorů a kondenzátorů jsou dobře (drobná odchylka je ok, jde spíš to, jestli ses někde nespletl při osazování) a jestli nemáš elyty, diody nebo tranzistory opačně (taky koukni, že je tam ten správnej). Pak prověř hodnoty trimmerů a potenciometrů (nejsou stejné a musí být na správných místech). Jestli je ok i tohle, tak může být špatný nějaký operák a jestli se nepletu, tak tady jsou úplně normální součástky, kup si v GME novej set integráčů a zkus je vyměnit.

Hodnocení komentáře: (2) / (0)

RE: RE: Dotaz

Odpovědět

21. 10. 2019 22:33  |  Stardust kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

Dík moc za reakci, pošlu mail. Na MUFF WIGGLER forum jsem se díval. Jen je u toho nástroje problém, že člověk mohl udělat chybu kdekoliv a podle funkčnostito na dálku nejde zjistit.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

RE: Dotaz

Odpovědět

21. 10. 2019 18:44  |  ondarush kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

Čau, lil erebus jsem inzeroval já, nakonec jsem ho ale stáhl protože padla koupě jiného modulu. Každopádně nevím zda ti poradím, koupil jsem jej přímo z Erebusu factory assembled, takže jsem to neskládal.

Teď jej ale nejspíše budu dávat opět k prodeji, mám vyhlídnuto zase něco jiného. Nezkoušel jsi náhodou postovat dotaz i na FB skupinu syntetizatory cz/sk?(https://www.facebook.com/groups/1642245779352820/) je tam spoustu šikovných lidí včetně pár DIY borců, případně na muffwigler, tam byl podle mě na lil erebus special thread.

Hodnocení komentáře: (1) / (0)

Dotaz

Odpovědět

21. 10. 2019 18:17  |  Stardust kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

Ještě bych měl prosbu: nemá někdo sestavený a funkční model k zapůjčení porovnání. Samozřejmě bych složil zálohu, případně připlatil.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

banner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace