Odkazy

Zvukařina
Mixpult Pioneer DJM-909

Druh inzerátu: Nabízím

Mixpult Pioneer DJM-909

02. 11. 2019 15:28  |  Hodnocení inzerátu: kladné hodnocení inzeratu (0)  |  Komentářů: 8

Legendární mixák, který ve soplupráci s Pioneer navrhli Scratch Perverts. Všechno je v podstatě nastavitelné. Nezničitelný optický cross fader a nadmíru odolné kanálové fadery, odolné knoby. LCD dotykový panel, efekty, sampler, synth. Naprosto robustní konstrukce. Ideální na precizní mixy a battlový setup. Stav v podstatě 100%, hraný jen doma cca 1 rok, jsem první majitel samozřejmě. V neporušené originální krabici. Nový stal 40 000.

https://www.pioneerdj.com/en-us/product/mixer/archive/djm-909/black/overview/

http://www.skratchworx.com/reviews/djm-909.php

ID inzerátu: 209310
Inzerent: davpes  |  Hodnocení uživatele: kladné hodnoceni recenzenta (0) / záporné hodnoceni recenzenta (0)
Region: Praha
E-mail: davpes (zavináč) seznam.cz
Telefon: 773511553
www: http://www.techno.cz/recenze/18382/technicka-recenze-mixpult-pioneer-djm-909
Cena: 20000 CZK

Komentáře

RE: RE: RE: RE: RE: optické fadery ne

Odpovědět

04. 10. 2019 18:34  |  kitemonkee kladné hodnocení (21) / záporné hodnocení (1)

OK, v pořádku, jsem rád že se to vše vyjasnilo a přeju úspěšný prodej. Svého kupce si snad brzo najde.

Chvilku jsem dokonce nad ním uvažoval i já, spíš teda z nostalgických důvodů - měl jsem kdysi 909ku i 707ku, ale na nostalgii teď nejsou volné prostředky ;-)

Hodnocení komentáře: (2) / (0)

RE: RE: RE: RE: optické fadery ne

Odpovědět

04. 10. 2019 14:05  |  davpes kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

Souvislosti, které uvádíte, jsou super, díky za ně, poučil jsem se (bez ironie). Zdaleka tomu tolik nerozumím, s hraním jsem skončil před více jak 10 lety. Od té doby ho mám společně s 2x SL-1210MK5 v krabicích. Tedy kromě jednoho, na kterém si pouštím desky. Po upozornění jsem opravil ty kanálové fadery, že nejsou optické. Ostatní je asi věc pohledu.Myslel jsem si, že jsou optické. Dohledat, že nejsou, vlastně nebylo jednoduchý, do opravení od vás jsem si myslel, že jsou. K tomu inzerátu jsou přihozeny reviews od lidí, co tomu rozumí víc, aby si lidi mohli udělat obrázek. Rozhodně nechci nikoho klamat. A mám pocit, že si ho koupí někdo, kdo stejně přesně ví, co si kupuje. Tenhle mix v tomhle stavu je ideální, myslím, pro někoho do sbírky, kdo si ho občas zapojí a pobaví se tímto historickým hybridem mezi analogií a digitálem a slepou vývojovou větví :-) Nenapadlo by mě, že by mohl skončit na pláži na Ibize a být vystaven soli ve vzduchu.Každopádně respekt Vašim znalostem, díky za opravy.

Hodnocení komentáře: (2) / (1)

RE: RE: RE: optické fadery ne

Odpovědět

04. 10. 2019 10:50  |  kitemonkee kladné hodnocení (21) / záporné hodnocení (1)

to že stojí 120 USD (proč? protože Pioneer...) a jsou to v podstatě jenom lepší ALPSy, je naopak docela blbý pro toho kdo si to od vás koupí a po čase zjistí že to teda vůbec nebyly "nezničitelné optické fadery" jak jste tady původně tvrdil.

na moje jemné doporučení aby jste si to opravil jste se měl namísto mínusování radši slušně poděkovat. nic nenaděláte, je to pořád jenom (kontaktní) klasika, nejsou ani magnetické, ani optické, ani kapacitní.

že jsou robustní? nejsou. asi jste ještě neviděl robustní fader, který i když je klasický, je větší než ten optický crossfader v 909ce. robustní fader je mnohem líp utěsněný, má odporovou dráhu "na stojáka", držák běžce má vyveden venku přes S-labyrint že případný bordel nejde tak lehce dovnitř, má lehký přístup dovnitř pro snadnou údržbu, atd...

že je plně nastavitelný? co se na něm prosím vás dá nastavovat? ani odpor, ani forma dorazu, nic. křivky a cut-in řeší elektronika v mixpultu, s faderem to nemá nic společného.

tvrdit, že ty fadery jsou lepší než 95% faderů u jiných mixů mi přijde takové, ehm, no nic...

tak jako srovnávat jabka s hruškama není OK, měl by jste taky brát do úvahy jenom battle mixpulty navíc ve zhruba stejné cenové kategorii. ale tvrdit že trošku-lepší klasika od ALPSu bude lepší než magnetické fadery Rane, nebo fadery ProXFade, Penny&Gilles, AudioInnovate/InnoFader?

to že vydrží "až moc"? ano, vydrží hodně, to je pravda. doma, ve studiu, v udržovaném klubu, si myslím že bude životnost i přes 10 let (když ho člověk samozřejmě dostane fungl nový a bude o něj patřičně pečovat).

ale je spousta lidí co hraje ve velmi prašném prostředí, venku, na akcích v zimě (chlad, vlhkost, střídání teplot), nebo na pláži, kde hodně fouká a zvedá písek, kde je ve vzduchu hodně soli od moře, prostředí kde je vysoké riziko případného polití pultu, atd, atd...

a ty lidi to bude sakra zajímat jestli jsou ty fadery opravdu bezkontaktní, nebo si budou po nějaké době shánět nový fader za cenu pětiny ceny mixpultu, nebo dokonce dva...

Hodnocení komentáře: (3) / (0)

RE: RE: RE: optické fadery ne

Odpovědět

30. 09. 2019 10:56  |  TONER kladné hodnocení (45) / záporné hodnocení (0)

Nikdo nic nepomlouva - jen uvadim zpresnujici informace ( jako vami postnuta recenze na djworx ) a neprehanim..btw. cena neodrazi kvalitu, ale marzi prodejce..PEACE

Hodnocení komentáře: (3) / (1)

RE: RE: optické fadery ne

Odpovědět

29. 09. 2019 18:14  |  davpes kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

To, že stojí 120 USD neznamená, že jsou to dobré fadery?? Vím, že cena není vše, ale nechápu proč pomlouváte fadery, které jsou lepší než 95% faderů u jiných mixů.

Hodnocení komentáře: (0) / (2)

RE: optické fadery ne

Odpovědět

28. 09. 2019 20:18  |  TONER kladné hodnocení (45) / záporné hodnocení (0)

Line fadery jsou “obycejny” Alpha nikoliv nadmiru odolne fadery. To ze je ma Pioneer ve spares za 120USD neznamena ze to jsou nejake lepsi fadery aspon na urovni P&G .. PEACE

Hodnocení komentáře: (3) / (1)

RE: optické fadery ne

Odpovědět

25. 09. 2019 23:36  |  davpes kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

Ano, nejsou optické, ale klasika to rozhodně není :) Levý i pravý fader je plně nastavitelný robustní fader. Originální jeden díl lze koupit za 100 USD. Ale většinou ho nikdo moc neměnil, protože vydrží až moc. Pro dohledání jsou to součástky DWX2323 a DWX2324.

Hodnocení komentáře: (0) / (1)

optické fadery ne

Odpovědět

24. 09. 2019 14:09  |  kitemonkee kladné hodnocení (21) / záporné hodnocení (1)

jenom crossfader, fadery jsou (bohužel) klasika. zbytek popisu souhlasí ;-)

Hodnocení komentáře: (2) / (1)

banner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace