Odkazy

Zvukařina
Daruji klávesy

Druh inzerátu: Nabízím

Daruji klávesy

01. 10. 2019 09:14  |  Hodnocení inzerátu: kladné hodnocení inzeratu (1)  |  Komentářů: 5

Daruji. Chasis z klaviphonu, přetřený barvou, Původní klávesy, uvnitř předělané na elektronické kontakty (kontakty chybí na spodních 3 klávesách). Fajn na DIY projekt. Osobně v Brně. Více foto na vyžádání.

ID inzerátu: 204319
Inzerent: ryba  |  Hodnocení uživatele: kladné hodnoceni recenzenta (5) / záporné hodnoceni recenzenta (0)
Region: Brno
E-mail: xryba (zavináč) seznam.cz
Cena: 0000 CZK

Komentáře

RE: RE: RE: RE: Claviphone

Odpovědět

10. 09. 2019 20:09  |  Stardust kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

Ano! Máte pravdy! Je to Weltmeister Claviset 200 :-) To jsem popletl.Každopádně napíšu. Našel jsem pár projektů midi implementace zkrze piezosnímače a Arduino a pak nějaké hodně luxusní pro Fender Rhodes.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

RE: RE: RE: Claviphone

Odpovědět

10. 09. 2019 09:00  |  ryba kladné hodnocení (5) / záporné hodnocení (0)

Asi mi napište mail a taky bude lepší, když mi víc popíšete ten problém, který máte Vy. Tento Klaviphon jsem už v takovém stavu dostal. Nejde sem vkládat dost fotek, ale klidně Vám je pošlu na mail. Jinak mám ještě Dva klaviphony ve funkčním stavu. Ta elektronika není absolutně složitá, pokud vynecháte ten potenciometr ovládající volume pomocí páky (prostě jej odpojíte a nezapojíte), jsou to jen elektromagnetické snímače podobně jako u kytary, připojené na + a - banánky (originálně). Pokud se Klaviphon dobře naladí/vyladí a vyváží se akce kláves/snímačů, zvuk jazýčků, pozice snímačů, je to osobitý nástroj a není špatný. Určitě má svoji cenu jak historickou, tak i hudební. Není to sice ani Wurlitzer, ani Hohner, ale není to špatný nástroj.. BTW ta elektronika je tam pasivní, stejně jako u Pianetu T například. Jen snímače zapojené sériově za sebou a výstup. žádný zesilovač, předzesilovač ani nic jiného. Žádné napájení. Jak píšu. pokud máte něco s aktivní elektronikou, nemáte Klaviphon, ale něco jiného.

Hodnocení komentáře: (3) / (0)

RE: RE: Claviphone

Odpovědět

09. 09. 2019 18:01  |  Stardust kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

No, myslím, že to cenu nemá ani tak...Ten můj má nějaký problém s aktivní elektronikou a už pár let plesniví ve sklepě.Můžu se jen zeptat, jakou jste použil elektroniku?

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

RE: Claviphone

Odpovědět

09. 09. 2019 16:19  |  ryba kladné hodnocení (5) / záporné hodnocení (0)

Pokud máte Klaviphon funkční, případně teda Claviset od Weltmeisteru, nebo něco podobného, má to svoji cenu.. Tady jsou holt vybraná střeva a moc se s tím dělat nedá... Jak popisuju, tento kousek se dá použít na nějaký DIY projekt...

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

Claviphone

Odpovědět

09. 09. 2019 15:58  |  Stardust kladné hodnocení (0) / záporné hodnocení (0)

Teda, neco takového mi leží ve sklepě. Dobrý nápad.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

banner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace