Odkazy

Zvukařina
KORG Electribe BL

Druh inzerátu: Nabízím

KORG Electribe BL

05. 12. 2018 15:10  |  Hodnocení inzerátu: kladné hodnocení inzeratu (0)  |  Komentářů: 2

Prodám Korg Electribe BL , mašinak je v super stavu a hraná jen doma, rok záruka.

Vylepšený krokový sekvencer

Pomocí 16 padů, umístěných na čelním panelu, můžete tvořit paterny naprosto intuitivním způsobem. Tyto pady lze přitom používat buď jako klaviaturu pro nahrávání frází v reálném čase, nebo naopak jejich prostřednictvím postupně naprogramovat krok po kroku jednotlivé tóny. Vytvořené paterny můžete pak používat různými způsoby a aplikovat při tom třeba funkci „step jump“, známou ze série volca, nebo změnou parametru „last step“ změnit délku jednotlivých partů apod..
Při tvorbě paternů je také k dispozici funkce „motion sequence“, která umožňuje nahrávat pohyb tlačítek a dalších ovládacích prvků.
Ke každému ze 16 partů (tj. 16 padů) lze přiřadit buď bicí, nebo syntezátory. Pokud tak budete chtít vytvořit skutečně komplexní bicí, můžete různé zvuky bicích přiřadit všem 16 partům.


Intuitivní tvorba beatů díky trigger padům a touchpadu

Ze série Kaossilator dobře známá funkce „touch scale“ umožňuje každému hrát bez falešných not, pouhým pohybem prstu přes touchpad. Ve výbavě dále najdete také trigger pady, které se osvědčily u modelu Taktile a které slouží k rychlé a snadné tvorbě hudebních frází. Tyto trigger pady lze navíc využít také pro tvorbu bicích. U těhco padů lze zapnout také dynamiku.


Rychlý syntezátorový engine

Pro Electribe byl navržen takový syntezátorový engine, který maximálně podporuje jak kreativní možnosti při tvorbě zvuků, tak i celkovou rychlost hudební produkce.
Celkem 409 typů oscilátoru zahrnuje analogovou modulaci a PCM. Analog modelující engine přitom nabízí pestrou škálu možností, počínaje základními zvukovými křivkami až po komplexní kombinace jako jsou unison, ring modulace nebo cross modulace. PCM zvukový engine obsahuje zejména rytmické zvuky, ale také multisamply pro klávesy. (některé jsou výsledky spolupráce se Sample Magic, Loopmasters a Prime Loops).

Filtry, které jsou základem tvorby a úpravy zvuku, byly převzaty přímo z modelu KingKORG. Nabízejí přitom také algoritmy, které simulují některé standardní syntezátory, takže pokud chcete použít „ten zvuk“ z konkrétní nahrávky, stačí někdy jen vybrat odpovídající typ filtru.

Pomocí filtrů lze upravovat také bicí, jež tak můžou být zvukově velmi pestré.
Využití modulace při tvorbě zvuků může být komplikované, my jsme ji však maximálně zjednodušili zredukováním na tři základní parametry: jen vyberete přednastavený vzor (template), jenž určuje typ efektu a jeho cíl, a poté už jen nastavujete podle potřeby rychlost a rozsah efektu.


Ještě větší prostor pro vaši kreativitu: vzorové efekty a grooves

Nový electribe nabízí pro každý z partů efekty, jako jsou compression a overdrive, takže v každém žánru máte úplnou kontrolu nad sebemenším detailem používaných zvuků. U každého z partů lze navíc, jednoduše pomocí výběru z přednastavených vzorů, aplikovat také groove.


Nové funkce pro živá vystoupení: Master efekty, Pattern sety, Sync in/out

Master efeky lze ovládat z touchpadu (podobným způsobem jako u modelu Kaoss Pad), zahrnují navíc nejen prostorové efekty pro změnu celkové akustiky zvuku, ale také efekty dynamicky a výrazně měnící výsledný zvuk - jako například „Vinyl Break“ efekt, převzatý ze série Kaoss Pad, nebo zcela nové efekty „Seq Reverse" a „Odd Stepper“, které mění pořadí playbacku u sekvenceru. Tyto efekty zvlášť oceníte při živých vystoupeních, kdy otevírají zcela nové možnosti pro komplexní práci se zvukem.

Najdete zde dále funkci „pattern set“, díky níž lze stiskem trigger padů přepínat paterny, nebo „event recording“ funkci, která toto přepínání nahrává. Vedle MIDI IN/OUT je k dispozici také „Sync IN/OUT“, který slouží k rychlé synchronizaci hry s dalšími zařízeními série Volca, Monotribe nebo MS-20 mini. Nový Electribe můžete napájet šesti AA bateriemi, takže si ho můžete jednoduše vzít kamkoliv sebou..


Kooperace s Ableton Live

Při realizaci vašich hudebních nápadů můžete nyní využít také známou hudební aplikaci Ableton Live, se kterou nový Electribe umí spolupracovat, takže můžete využívat všech předností softwarového a hardwarového hudebního vybavení. Konkrétně může Electribe ukládat a exportovat paterny ve formátu Ableton Live, včetně jednotlivých paternů a setů, které jsou pak uloženy v rámci Ableton Live Setu. Využijte účinné editační prostředky Abletonu Live pro úpravu, nahrávání, aranžování a mixování vaší nové muziky. KORG Electribe je dodáván spolu s licencí na Ableton Live Lite.
Parametry

Barva: Modrá
Šířka: 339 mm
Hloubka: 189 mm
Výška: 45 mm
Hmotnost: 1,6 kg
Obsah balení: Adaptér, MIDI kabel
Vstupy: Line Jack 3,5 mm TRS
Výstupy: Headphone Jack 3,5 mm TRS, 2x Line Jack 6,3 mm TS
USB to Host: Ano
USB to Device: Ne
Polyfonie: 24
Provoz na baterie: Ano
Sekvencer: Ano
Paměťové médium: SD (2GB) a SDHC (32GB) paměťová karta
Počet zvuků: 920
USB Midi: Ano
Software: Ableton Live 9 lite
Adaptér součástí: Ano
Napájení z USB: Ne

Možnosti a ceny dopravy
7000,-
Akceptuji i dobírku kdekoliv po celé ČR

ID inzerátu: 201618
Inzerent: Fly Mc  |  Hodnocení uživatele: kladné hodnoceni recenzenta (0) / záporné hodnoceni recenzenta (0)
Region: Jižní Morava
E-mail: m.mishak (zavináč) seznam.cz
www: https://kytary.cz/korg-electribe-bl/HN166977/?gclid=Cj0KCQiAi57gBRDqARIsABhDSMocmVd68zLMNmd53UoO9R1icAcR9qanJOwpRDZMdHBPqd2unt2P0p4aAqxZEALw_wcB
Cena: 7000 CZK

Komentáře

RE: vylepšený krokový sekvencer

Odpovědět

05. 12. 2018 19:45  |  djangel kladné hodnocení (4) / záporné hodnocení (0)

Ahoj,

přesně jak píšeš, šedá a modrá verze electribe2 je identická(alespoň jsem nenašel rozdíl), a sekvencer je ve starém EMX lepší má až 4party po 16krocích nové EMX má jen jeden part po 16 krocích, proto tam přidali funkci ve FW2.02... myslím "patern Chain" není to nic jiného než loopování skupiny paternů. Už je to nějakej pátek co jsem měl tyhle mašinky pod rukama ;-)

Hodnocení komentáře: (1) / (0)

vylepšený krokový sekvencer

Odpovědět

05. 12. 2018 18:30  |  refuse kladné hodnocení (1) / záporné hodnocení (0)

rád bych se zeptal na frázi "vylepšený krokový sekvencer" který se hojně používá v popisu produktu v obchodech.

Zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi šedou a modrou verzí, podle mě jsou tyto verze identické. Pokud je to myšleno oproti starší generaci, tak zrovna na sekvencer si plno lidí stěžuje, že se ovládání spíš zhoršilo. Nemůžu posoudit 1. verzi nemám. Mám tu šedou. Má s tím někdo zkušenost?
Jinak mašinka je to pěkná.

Hodnocení komentáře: (0) / (0)

banner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace